Metody pracy żłobka

Wszystkie zajęcia dydaktyczne prowadzone w żłobku Senso – ludki mają na celu zaspokajanie naturalnej ciekawości świata, oraz rozwijanie dziecięcej kreatywności i motoryki małej oraz dużej. Zajęcia prowadzone są codziennie – zamiennie. Wyjątkiem są zajęcia Brykające senso – ludki, które odbywają się codziennie. Długość zajęć jest dostosowywana do grupy.

Y

Sensoplastyka® – elementy

Zajęcia plastyczne stymulujące wszystkie zmysły, które wpływają na rozwój całego organizmu. Dzieci poznają różne faktury, dotykają, malują palcami, stopami.

Y

Gimnastyka brykające senso – ludki

Rozwijanie sprawności ruchowej, świadomości własnego ciała i przestrzeni, usprawnianie motoryki. Dziecko buduje poczucie własnej siły i sprawności, nabiera zaufania do siebie i innych. Gimnastyka wzmacnia mięśnie, dotlenia organizm i wprawia maluchy w dobry nastrój.

Y

Logarytmika

To połączenie rytmiki z zajęciami logopedycznymi. Ćwiczenia muzyczno – ruchowe, które oddziałują na płaszczyznę słuchową, słuchowo-ruchową oraz ruchową. Zajęcia kształtują prawidłową mowę u dzieci.

Y

Rytmika

Zajęcia z instrumentami muzycznymi, zabawy dźwiękonaśladowcze. Zajęcia rozwijają pamięć słuchową, umuzykalniają i uwrażliwiają na sztukę.

Y

Sensoryka przez muzykę – zabawy muzyczno-ruchowe z chustą animacyjną Klanza

Zabawy z użyciem chusty integrują dużą grupę, pozwalają na wspólną, aktywną zabawę, bez podziału na bawiących się i obserwatorów. Dodatkowo rozładowują napięcia, pobudzają wyobraźnię i sprawiają, że dzieci stają się otwarte i spontaniczne.

Y

Zajęcia sensoryczno-poznawcze

Zajęcia z zakresu motoryki małej i dużej, stymulujące wszystkie zmysły. Dzieci uczą się poznawać otaczający świat za pomocą zmysłów. Słuchają, obserwują, badają smakują, poznają kolory, faktury, zapachy.

Y

Język angielski

Zajęcia z językiem angielskim. Zabawy ruchowe i muzyczne. Nauka liczenia, podstawowych słówek i zwrotów.